Masaj yağları

Çok çeşitli masaj yağları mevcuttur; bazen hangi masaj yağı veya masaj kreminin en iyisi olduğu sorulur? masaj terapistleri arasında en çok tercih edilen beş seçenek.
1.H2Oil – Suda Dağıtılabilir Masaj Yağı
Melrose, Avustralya ve belki de dünyada, en popüler masaj yağı türü olan suda dağılabilen konseptini geliştiren ilk kişi oldu. Suda dağılabilir yağlar popülerdir, çünkü havluların ömrünü önemli ölçüde arttırmaz, aynı zamanda havluların kurutucuda ateş alma ihtimalini azaltır.
Bir bardak ılık suya birkaç damla ekleyerek H2Oil®’in dağılımını test edebilirsiniz ve sallayın – beyazlaşır – yağı emülsiyon haline getirir. Normal yıkama tozunu yıkamaya eklemek, masaj yağını havludan temizler.
İçindekiler: Ayçiçek Yağı, Pirinç Kepeği Yağı, Hindistan Cevizi Gliseritleri – Hindistan Cevizi Yağı, Polisorbat 85 ve E Vitamini (Fındık yağı içermez)
2. Tatlı Badem Yağı
Tatlı badem yağı, masaj terapistleri arasında en popüler masaj yağlarından biridir. Bademden elde edilen tatlı badem yağı, soluk sarı renktedir.
Ellerin cilt üzerinde kolayca kaymasını sağlayan hafif yağlı. Tatlı badem yağı oldukça hızlı bir şekilde emilir, ancak tekrar uygulamak zorunda kalmayacak kadar hızlı değildir.
Melrose Sweet badem yağı birçok terapist için klasik bir baz yağdır,% 100 Sweet Badem yağı içerir. Alerjik değildir, bu nedenle cildi tahriş etmez. Bununla birlikte, fındık alerjisi olan kişilere muhtemelen badem yağı kullanmaktan kaçınmaları veya ilk önce bir yama testi yapmaları önerilir.
Yağı son damlasına kadar taze tutan eşsiz Melrose fıçısıyla gelir.
3. Kayısı Çekirdeği Yağı (Prunis armeniaca çekirdeği sabit yağı)
Kayısı çekirdeği yağı, doku ve renk bakımından badem yağına benzer, ancak maliyeti biraz daha fazladır. Tipik yağdan daha uzun raf ömrü sağlayan kaliteli E vitamini bakımından zengindir.
Yağ Bahçesi Kayısı Çekirdeği Yağı çok hafif bir yapıya sahiptir, özellikle hassas, iltihaplı, kuru veya olgun ciltler için yüz yağı olarak çok uygun olmasını sağlar. Derin besleyici ve yararlı bir A vitamini kaynağı ve temel yağ asitleri.
Badem yağı gibi, kayısı çekirdeği yağı da cilde emilir, bu yüzden insanların daha sonra kendilerini yağlı hissetmesine neden olmaz. Bu özellik aynı zamanda aromaterapi masajı için iyi bir yağdır. Kayısı çekirdeği yağı, fındık alerjisi olan kişiler için tatlı badem yağına iyi bir alternatiftir.
4. Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağını beyaz katı bir yağ olarak düşünebilseniz de, ılık hindistan cevizi yağı aslında hafif, yağsız, sıvı bir yağ olduğunda.
Melrose organik ve Rafine Edilmemiş bir Hindistan Cevizi Yağı yapar, Bu saf rafine edilmemiş hindistan cevizi hindistancevizi aromasını korur. 20 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda bir katı, yüksek stabiliteye sahip, şeffaf ve yüksek kaygan bir yağ olduğu konusunda ılıtılmıştır.
Melrose ayrıca, fraksiyonlu hindistancevizi yağı olan – hafif, yağsız, sıvı bir yağ olan “MCT – orta zincirli trigliseritleri” de sağlar. Fraksiyonlu hindistancevizi yağı denir, çünkü bütün yağın sadece bir kısmını içerir. Uzun zincirli trigliseritler, sadece orta zincirli trigliseritler bırakılarak çıkarıldı.
5. Jojoba Yağı
Jojoba aslında jojoba bitkisinin tohumundan elde edilen bir mumdur. Jojoba çoğu insanın sivilceye yatkın olduğu için iyi bir seçenek çünkü antibakteriyel özelliklere sahip olduğu düşünülüyor
Jojoba’nın raf ömrü çok uzundur, bu yüzden düzenli kullanmazsanız iyi bir seçimdir. Çok iyi emilir, bu aromaterapi için favori bir taşıyıcı yağ yapar. Jojoba genellikle cildi tahriş etmez.
Diğer Masaj Yağları
Avokado yağı
Avokado yağı avokado meyvesinden preslenir. Koyu yeşil renkli, avokado yağı daha ağır bir yağdır ve genellikle tatlı badem yağı gibi daha hafif masaj yağları ile karıştırılır. Latekse duyarlı kişiler avokado yağına karşı hassas olabilir, bu nedenle bir yama testi denemenizi veya kullanmamanızı öneririz.
Kakao yağı
Kakao yağı çok zengin ve kendine özgü bir çikolata aromasına sahip. Oda sıcaklığında katıdır ve ağır bir dokuya sahiptir, bu nedenle diğer yağlarla karıştırılması veya sadece çok küçük alanlar için kullanılması gerekir. Çoğu zaman bu bileşen biraz daha fazla tutuş gerektiren bir masaj kremi için balmumu ile harmanlanmış balsam ve merhemlerde kullanılır.
Üzüm çekirdeği yağı
Pek çok açıdan, üzüm yağı harika bir masaj yağı yapar. Kokusuz bir kokusu vardır ve yağlı olmadan pürüzsüz, ipeksi bir yapıya sahiptir.
Bununla birlikte, çoğu üzüm çekirdeği yağı, bazı aromaterapistlerin, onu aromaterapi masajı için aşağılık bir yağ haline getirdiğini söylediği bir çözücü kullanarak (tohumlardan bastırılmak yerine) üzüm çekirdeğinden ekstrakte edilir.
Zeytin yağı
Çoğu insan yemeklik yağ olarak zeytinyağını bilir, ancak zaman zaman masaj için kullanılır. Yağlı veya yapışkan bir yapıya sahip ağır bir yağdır ve birçoğunun yemek pişirmeyle ilişkili olduğu kabul edilebilir aroması vardır, bu nedenle genellikle masaj için tek başına kullanılmaz.
Susam yağı
Susam yağı, cildin yağlı hissetmesine neden olabilecek oldukça kalın bir yağdır, bu nedenle daha hafif masaj yağları ile karıştırılabilir. Rafine edilmemiş yağın güçlü bir aroması vardır.
Shea Yağı
Afrika’ya özgü bir ağacın tohumlarından elde edilen shea yağı oda sıcaklığında katıdır. Kakao yağı gibi, shea yağı da ağırdır ve cilt üzerinde yağlı bir his bırakabilir, bu nedenle genellikle masaj için tek başına kullanılmaz. Çok küçük alanlar için harmanlanabilir veya kullanılabilir. Çoğu zaman bu, merhemlerde ve merhemlerde kullanılır. Shea doğal bir lateks içerir, bu yüzden lateks alerjisi olan kişiler kullanmadan önce bir yama testi yapmalıdır.
Buğday tohumu yağı
Buğday tohumu yağı, masaj yağı olarak kendi başına kullanılamayacak kadar kalındır, ancak daha hafif yağlarla karıştırılabilir. Buğday tohumu yağı, E vitamini bakımından zengindir.
Not: Bazen masaj yağı yerine, masaj terapistleri, masaj formuna, örneğin derin dokuya ve masaj yağından daha fazla kavrama veya kayma alıp almadıklarına bağlı olarak özel formüle edilmiş masaj jelleri ve masaj losyonları ve masaj balsamları kullanabilirler.
Masaj terapistleri ayrıca kendi özel masaj karışımlarını oluşturmak için uçucu yağları kullanabilirler. Oil Garden, uçucu yağlar ve romantizm yağları altında listelenen raf karışımlarından birkaçını yarattı.
Ayrıca Fisiocrem Solugel, Kas ve Eklem Ağrısı için Doğal Çözüm ve Premax serisi gibi harmanlanmış kremleri tavsiye ediyoruz.